Ile może kosztować uruchomienie salonu stylizacji paznokci?

Posted on 23/07/2019 3:31pm

Coraz częściej salony kosmetyczne, oprócz zabiegów pielęgnujących ciało a także twarz, proponują swym klientom zabiegi manicure. Pamiętaj, że profesjonalny salon kosmetyczny powinien zawsze dysponować oddzielnie wydzielonym miejscem do ich realizowania.

Włosy
Source: pixabay
W miarę rozrostu salonu i rozbudowywania jego oferty dotyczącej pielęgnacji dłoni, stanowiska do manicure mogą zostać powiększone o nowiutkie umeblowanie, urządzenia i dodatki – jednak w skład podstawowego zestawu pojedynczego stanowiska, w który powinien być wyposażony nowo otwarty salon piękności, oferujący takiego rodzaju usługi, wchodzą: stolik do manikiur, z podpórką na dłoń, lampą z opcją dopasowywania wysokości, pochłaniaczem pyłu oraz szafką z paroma szufladami, , komfortowy fotel do manicure dla klienta, stołek z oparciem dla kosmetyczki, półka na lakier hybrydowy silcare oraz pozostałe akcesoria, ewentualnie pomocnik kosmetyczny na kółeczkach, zamykany śmietnik.

Prócz mebli jak też większych urządzeń, do wykonywania zabiegów manikiur potrzebne są również następujące przybory, akcesoria a także kosmetyki: hebelek, pilniki o przeróżnej ziarnistości stworzone ze sztucznego tworzywa, polerki trzy- lub czterostronne, kopytka z stali nierdzewnej o wyprofilowanych ostrzach, cążki do skórek, drewniane szpatułki do odsuwania skórek, pędzelek do pyłu, gaziki bezpyłowe, miseczka do manikiur, tabletki musujące do manicure, zestaw lakierów do paznokci, korektor do lakieru, wysusasz lakieru, zmywacz , krem do dłoni jak też paznokci, odżywka do paznokci, środki opatrunkowe, klej do tipsów.

Profesjonalne wyposażenie stanowiska do realizowania zabiegów manikiur, począwszy od mebelków i niezbędnego sprzętu zaś skończywszy na kosmetykach oraz akcesoriach, najlepiej kupić w specjalistycznych hurtowniach, sklepach bądź punktach sprzedaży. Ustrzeżesz się w ów sposób niebezpieczeństwa zakupu sprzętu niespełniającego fundamentalnych standardów, wymogów sanitarnych jak też twoich oczekiwań. Oprócz ergonomiczności a także jakości wykonania, zwracaj uwagą na estetykę selekcjonowanych urządzeń – realizując zabieg upiększający dłonie wskazane jest to robić w estetycznym otoczeniu.